Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 25, 2014

W taksówce też może przyjemnie pachnieć

W taksówce też może przyjemnie pachnieć

Nikt nie lubi podróżować w nieprzyjemnie pachnącym aucie, a jeśli w dodatku mamy za taką przyjemność zapłacić, sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Mowa tu o oczywiście taksówkach i zapachach, jakie się w nich unoszą. Taksówki to chyba najbardziej eksploatowane auta. Przewijają się przez nie różni ludzie, ich pakunki i zwierzęta. Ilu pasażerów tyle historii, skomplikowanych wypadków….i zapachów.

W ta­kich sy­tu­acjach cho­in­ki za­pa­cho­we czy od­świe­ża­cze, mogą tylko po­gor­szyć spra­wę.

Dym z papierosa

Dziś taksówkarze nie godzą się na palenie papierosów we wnętrzu samochodu wiec przynajmniej ten aromat mają z głowy. Choć nie zawsze….Kupując auto z „drugiej ręki”, możemy zostać zaskoczeni nieprzyjemnym zapachem papierosów, którym przesiąkło całe wnętrze. Usu­nię­cie tego rodzaju przy­krej woni z ka­bi­ny sa­mo­cho­du nie jest łatwe, choć oczywiście moż­li­we. Walkę z przykrym zapachem trzeba zacząć od gruntownego sprzątania, a przede wszystkim- opróż­nie­nia i sta­ran­ne­go umy­cia po­piel­nicz­ki, odziedziczonej po poprzednim właścicielu. Mycie i szorowanie, nie­ste­ty najczęściej nie przynosi to oczekiwanego efektu, po­nie­waż intensywne zapachy mają to do siebie, ze ta­pi­cer­ka auta chłonie je jak gąbka. Stosunkowo prostym rozwiązaniem jest zastosowanie neutralizatorów zapachu ONA w sprayu, które wyjątkowo skutecznie radzą sobie z większością niepożądanych zapachów.

Zapach tytoniu jest dla was przykry?

A przecież zda­rza­ją się dużo bardziej nieprzyjemne wonie – zepsutej żyw­no­ści, roz­la­nej kapusty kiszonej czy te po­zo­sta­wio­ne przez czwo­ro­noż­nych pu­pi­li towarzyszących naszym pasażerom. Nawet najczystsze zwierzątko pozostawia na kanapie sierść i drobnoustroje, które łatwo zagnieżdżają się w siedzeniach. Rozwiązaniem może być ozonowanie lub ciśnieniowe pranie tylnych kanap. Dużo taniej jednak pozbędziemy się zwierzęcych zapachów z auta, sięgając po wspomniany już neutralizator zapachu ONA w sprayu.

Przewożąc dziennie kilkunastu pasażerów z zakupami, trudno uniknąć wypadków przy pracy.

Tylna kanapa taksówki z pewnością nie raz została zalana sokiem z kiszonej kapusty, mlekiem, jajkami a nawet z płynem z przeciekającej pieluchy przewożonego na kolanach malucha. Jeśli mamy szansę na szyb­ką reakcję, wystarczy zwykły żwi­rek dla kota, który po­chła­nia wil­goć i za­pa­chy. Je­śli jednak zorientujemy się zbyt późno lub żwirek nie pomoże, po­zo­sta­nie na wielokrotne pra­nie siedzeń z uży­ciem sil­nych de­ter­gen­tów lub wy­mia­na ta­pi­cer­ki. Sprawdzonym, domowym pochłaniaczem zapachów jest świeżo palona kawa. Możemy liczyć na to, że jej in­ten­syw­ny aro­mat zdo­mi­nu­je reszt­ki nie­przy­jem­nych woni. Jednak i w tym przypadku lepiej i zdecydowanie wygodniej jest sięgnąć po preparaty ONA, które neutralizują zapachy dużo skuteczniej niż kawa czy soda oczyszczona. Neutralizatory ONA to środki nowej generacji, po które chętnie sięgają profesjonaliści walczący z wyjątkowo intensywnymi i trwałymi zapachami. Zakup ONA block to koszt w granicach 50zł. Za tę niezwykle atrakcyjną cenę mamy zagwarantowany świeży zapach w taksówce na długo.