Pages Menu
Categories Menu

Posted on Lis 12, 2013

Stęchlizna? Teraz nie jest już problemem!

 

 stęchlizna

Stęchlizna – gryzący, brzydki zapach, z którym wiele osób nie potrafi sobie poradzić. Jak można go usunąć? A może jest to niemożliwe? Okazuje się, że domowe sposoby wciąż nie tracą na popularności.

Nasze babcie wiedziały, w jaki sposób pozbyć się niepożądanych zapachów z szaf, piwnic czy strychów. Tam też, najczęściej, można wyczuć ten charakterystyczny zapach. Większość osób, która z nim się spotyka jednoznacznie potwierdza, że zapach ten pojawia się w pomieszczeniach niewietrzonych, nieodpowiednio dogrzanych w okresie zimowym. Warto też zauważyć, że można go wyczuć na ubraniach. Mowa o sytuacji, w której sezonowa odzież przechowywana była w kartonach, zaś te zostały ulokowane w garażu czy na strychu. Jak zatem pozbyć się tego wyjątkowo przykrego zapachu?

Sprawdzone sposoby z babcinej księgi       

Nasze babcie wiedziały, jak radzić sobie ze stęchlizną, którą wyczuć można było na ubraniach. Zazwyczaj stosowały naturalne preparaty, w tym olejek sosnowy, mieszanki ziół czy też sodę oczyszczoną. Takie mikstury dodawały do proszku do prania, gdyż pochłaniają one świetnie nieprzyjemne zapachy. Z drugiej ubrania były też często wietrzone. I choć metody te uchodzą za skuteczne, należy podkreślić, że trzeba każda gospodyni domowa musiała się odpowiednio namęczyć, aby uzyskać pożądany efekt. Współcześnie niewiele pań ma czas na to, aby ryzykować, czy zakupiony olejek czy mieszanka ziół rzeczywiście została przygotowana z naturalnych składników. Właśnie dlatego warto postawić na znacznie bardziej skuteczne metody, a taką jest chociaż ONA Spray. To efektywny neutralizator, który można bez obaw stosować właśnie do ubrań.

A co z pomieszczeniami?                         Stęchlizna 

Usuwanie stęchlizny z odzieży to tylko pierwszy krok i oznaka tego, że tam, pomieszczenie, w którym były przechowywane jest z pewnością nieodpowiednio zadbane. Z tego właśnie względu warto dokładnie obejrzeć ściany, sufit, sprawdzić, czy nie pojawiła się pleśń. Niestety, pojawienie się stęchlizny wiąże się często z wystąpieniem grzyba. Taka sytuacja jest niebezpieczna dla zdrowia i dlatego warto podjąć określone środki.

Usuwanie stęchlizny z pomieszczeń jest dużo trudniejsze. W pierwszej kolejności należy usunąć pleśń używając sprawdzonego detergentu. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu warto dodać do niego nieco specjalnego płynu ONA Płyn. Na rynku dostępny jest on w dwóch wersjach zapachowych i wyróżnia się nie tylko wydajnością, ale przede wszystkim faktem, iż jest bezpieczny zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego.

Co dalej?

Usunięcie stęchlizny zarówno z ubrań, jak i pomieszczeń jest możliwe. Wystarczy sięgnąć jedynie po skuteczne neutralizatory zapachu. Dla utrzymania lepszego efektu oraz uporania się z problemem warto też sięgnąć po ONA Gel. Ten preparat przyda się zarówno w budynkach, w których problem stęchlizny już się pojawił, może te być wykorzystywany profilaktycznie. Jest skuteczny i przede wszystkim zapewnia długotrwałą ochronę przed niepożądanym zapachem. Warto pamiętać, że taka walka ze stęchlizną jest też znacznie tańsza niż gruntowane remontowanie poszczególnych pomieszczeń po każdym zimowym sezonie.