Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 21, 2014

Jak usunąć zapach spalenizny z domu po pożarze?

 Jak usunąć zapach spalenizny z domu po pożarze

Pożar mieszkania nie musi być wynikiem naszej lekkomyślności czy winy. Każdy, kto doświadczył tej tragedii wie jak niewiele trzeba, by z dymem poszedł dorobek całego życia. Jednak jakiekolwiek byłyby jego przyczyny, pożar trwa moment a usuwanie jego skutków jest trudne oraz czaso- i pracochłonne. I nie ma tu większego znaczenia, czy zniszczeniu uległa tylko część mieszkania czy większość, bowiem dym i zapach spalenizny przeniknął z pewnością wszystko czego nie strawił ogień. A niestety zapach jest nie do wytrzymania i w dodatku cały czas przypomina nam przezwą traumę.

Najczęściej dym wraz z tłustymi oparami osiada na ścianach podłogach meblach tapicerowanych oraz wnika do szaf. Osoby które przeżyły pożar opowiadają, że nawet sprzęty AGD nie nadają się do użytku ponieważ pokryte są sadzami które mają bardzo przykry zapach. Mieszkanie z pewnością wymaga remontu i przemalowania, czasem nawet wymiany podług. Jednaj ze względu na straty finansowe, należy wszelkimi sposobami ratować to co jeszcze można uratować. To czego nie zniszczyła temperatura i ogień, pokryte jest grubą warstwą cuchnących substancji smolistych i sadzy. Przede wszystkim należy wynieść wszystkie sprzęty na zewnątrz i przy pomocy silnych detergentów wymyć ściany i podłogi. Jeśli po kilkukrotnym myciu plamy i zapach nie ustępują, trzeba będzie skuwać tynki i wymieniać podłogi.

Ostatnią deską ratunku mogą się jednak okazać profesjonalne neutralizatory zapachu ONA. Z praktyki wynika, że dodanie preparatu AS Fire do mycia może odnieść pożądany skutek w walce z nawet najbardziej intensywnym smrodem spalenizny. (od 100ml do 250ml/10 litrów wody)

as-fire5l

Jeśli zasłony, firany i odzież, która podczas pożaru leżała w szafach pokryta jest warstwą popiołu i tłustej sadzy, nie ma innego sposobu na uratowanie ich jak kilkukrotne pranie w silnych detergentach i odplamiaczach. Do ostatniego prania też dobrze jest dodać neutralizatora AS (250ml./pranie) ponieważ jest dużo skuteczniejszy od płynów zapachowych. Może kogoś tu zdziwić, że polecamy stosowanie profesjonalnych preparatów likwidujących zapachy, jednak w przypadku pożaru zapach to nie tylko przykra woń ale także a może przede wszystkim szkodliwe opary. Tu nie pomogą półśrodki. Tu trzeba sięgnąć po naprawdę skutecznie i szybko działające środki a takie są właśnie neutralizatory zapachu ONA. Jeśli obawiacie się kosztów, to ich cena waha się od 30 do 100zł a więc nie jest wygórowana przy tej klasie skuteczności.

Preparat nanosimy na ściany, tapicerki, zasłony, firanki, wykładziny lub dywany przy użyciu ręcznego spryskiwacza lub spryskiwacza ogrodowego ciśnieniowego.  NIe zalecamy  natryskiwać na ściany gipsowe, stiuki, meble skórzane aby nie przemoczyć do tego typu powierzchni polecamy użyć urządzenia MISTER 1000W PRO

MI

MISTERA 1000W PRO możesz kupić lub wypożyczyć KLIKAJC TU

Neutralizatory zapachu ONA dostępne są też w formie sprayu, po który możemy sięgnąć, gdy w grę wchodzą przedmioty, które nie nadają się do prania lub mycia a więc sprzęty RTV czy AGD. Nawet nie zniszczone mogą być źródłem przykrej i niezdrowej woni.

Pojemnośc 500ml. Ze spryskiwaczem.As_Fire_PL_Front