Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 15, 2014

Jak usunąć zapach paliwa z ubrania?

Jak usunąć zapach ropy z ubrania

Jak usunąć zapach ropy z ubrania?

Podczas pracy przy samochodzie, panom zdarza się nieraz ubrudzić czy zaplamić ubranie ropą lub benzyną. Problem z pozoru wydaje się błahy. Wystarczy ubranie wyprać w dobrych środkach piorących i po kłopocie.- ale czy na pewno?

Problem jest poważniejszy niż na pierwszy rzut oka się wydaje- ponieważ plamy po benzynie, ropie naftowej czy oleju silnikowym, nie tylko są wyjątkowo trudne do zlikwidowania, w dodatku, gdy już uporamy się z nimi, na ubraniach pozostaje przykra woń. Zapach ropy, nafty, benzyny czy pochodnych jest na tyle intensywny, że przechodzą nim nie tylko ubrania, jakie nosimy przebywając w garażu, ale też ręce, którymi dotykaliśmy zabrudzone części oraz wnętrze samochodu. Problem jest i to dość poważny, ponieważ fora dla panów bawiących się dłubaniem pod karoserią, pełne są zapytań – jak usunąć zapach ropy czy benzyny z ubrań, rąk, czy tapicerki samochodu. Co ciekawe, ilu radzących tyle porad

Plamy z ropy oraz ich nieprzyjemny zapach

Jeśli problem dotyczy ubrań, tapicerki, pokrowców na siedzenia samochodowe, poduszek czy koców, czyli rzeczy, które można wyjąć z samochodu- należy je jak najszybciej zdjąć i wyprać w pralce. Jeśli benzyną nasiąkły też elementy, których nie możemy wyjąć, pozostaje nam spróbować je uprać przy pomocy odkurzacza piorącego. O ile zniwelujemy w ten sposób szkodliwe działanie oparów na nasze zdrowie, to niestety może nam się nie udać zlikwidować zapachu. Pranie jest bowiem początkiem walki. Później należy się uzbroić w cierpliwość i czekać aż zapach wyparuje.

Dla szczęśliwych posiadaczy diesla mamy złą wiadomość- ropa, to nie benzyna! I jeśli chcielibyśmy czekać, aż jej zapach się ulotni, mogłoby to trwać jakieś 2-3 lata…

Domowe sposoby na usuniecie przykrego zapachu ropy

Nasze babcie, by usunąć woń ropy lub benzyny z rąk, radziły przecierać je plastrem surowego ziemniaka. Podobno ten nieprzyjemny zapach da się usunąć rozsypując na plamę ugotowany ryż, zmieloną kawę czy papkę z proszku do prania. W przypadku benzyny-może …Przypadku ropy jak wynika z relacji osób którym ten wypadek się zdarzył-wielokrotne pranie w proszkach, płynach do płukania, płynach do mycia naczyń, środkach wybielających i innych wynalazkach, w przypadku nieprzyjemnego zapachu ropy, nie daje prawie żadnego efektu… Mycie wnętrza samochodu czy bagażnika w benzynie ekstrakcyjnej, takie rady znajdziecie na forach, w praktyce przynosi mizerny skutek. Pozostaje nam pralnia chemiczna, która może zadziała w przypadku ubrań czy pokrowców – jednak jak wyprać cały samochód?

Czy istnieje naprawdę skuteczny sposób na usuniecie zapachu ropy z ubrań?

Penetrator

Na szczęście wynaleziono profesjonalne środki PowAir, które neutralizują ten i wiele innych zapachów. Jak? Środek ten nie miesza się z wonią ropy i nie maskuje jej. Jest tak skuteczny, ponieważ cząsteczki PowAir PENETRATOR wchodzą w reakcje z drobinami zapachu, wiążą je i likwidują ostatecznie. Wystarczy dodać do prania neutralizator PowAir w PENETRATOR, by raz na zawsze pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ropy. Jeśli zapach ten, utrzymuje się na elementach, których nie możemy wyjąć z samochodu a wiec na wykładzinie podłogi czy bagażnika, wówczas powinniśmy wypryskać wszystko 1 x dziennie przez 3-4 dni. Neutralizatory zapachów PowAir są niezwykle skuteczne i radzą sobie nawet z tak intensywnym i trwałym nieprzyjemnym zapachem, jak woń ropy.