Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 14, 2014

Jak usunąć zapach potu z pomieszczenia?

RF5377813

Jak usunąć zapach potu z pomieszczenia?

Problem ten dotyczy nie tylko dużych miast, ale tam jest najjaskrawiej widoczny. Z konieczności żyjemy w coraz większym stłoczeniu, narażeni na oddychanie tym samym powietrzem i …nieprzyjemnymi zapachami, które każdy z nas wydziela. A przyznać trzeba, że w komunikacji miejskiej, w sklepach czy innych zamkniętych pomieszczeniach niektóre z nich są trudne do zniesienia.

Dlaczego ludzie się pocą?

Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu na wysokie temperatury czy wysiłek fizyczny. Czasem pocenie się jest wynikiem stresu, choroby osłabienia czy reakcją obronną wspomagającą usuwanie toksyn. Pot ludzki może mieć różny zapach. Coraz częściej lekarze dochodzą do wniosku, ze intensywność zapachu potu oraz jego rodzaj może być istotnym sygnałem do rozpoznania wielu poważnych chorób. Jedno nie ulega wątpliwości- pot a zwłaszcza jego nieprzyjemny zapach towarzyszy nam wszędzie tam, gdzie w zamkniętym pomieszczeniu stłoczymy większą grupę osób.

Przykry zapach w pomieszczeniu

Przyznajmy wprost w windzie, tramwaju, u lekarza czy w sklepowej kolejce – nie mamy na to większego wpływu, ale i sytuacja jest do wytrzymania ponieważ trwa krótko. Gorzej gdy przyjdzie nam pracować lub na co dzień przebywać z osobą, której pot wyjątkowo nieprzyjemnie pachnie. Nie chodzi o to, by podejmować w tym momencie dyskusję na temat kultury i higieny przeciętnego Kowalskiego. Na ten temat powstało równie wiele dowcipów, co poważnych opracowań a żadne nie odniosło pożądanego skutku.

Potrzeba nam konkretnych rozwiązań!

Moglibyśmy zabierać do autobusu odświeżacze w sprayu lub zaopatrzyć się w maskę, ale z pewnością wyglądałoby to, delikatnie mówiąc dziwnie. Uznajmy wiec, że przejazd trwa krotko i trzeba go wytrzymać. Ale w pracy, biurze, siłowni czy innym miejscu, gdzie przebywamy dłużej, katowanie się nieprzyjemnym zapachem zakrawałoby na masochizm. Możemy oczywiście ratować sytuację rozstawiając odświeżacze powietrza, świeczki zapachowe czy kadzidełka, ale rozwiązania te dają krótkotrwały efekt, mogą przeszkadzać innym i są mało dyskretne. Z pewnością nie dałoby się uniknąć pytań -dlaczego to robimy? I Co nam przeszkadza. A przecież nie wypada współpracownikom czy osobom z którymi ćwiczymy na siłowni mówić, że ich pot ma nieprzyjemny zapach. Z otwieraniem okien i wietrzeniem też może być problem.

Neutralizatory zapachu ONA- dyskretne i skuteczne rozwiązanie problemu

W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się neutralizatory zapachu ONA, które mają silne działanie, są skuteczne a co ważne niezwykle dyskretne. Wystarczy postawić jeden pojemnik ONA block w pomieszczeniu a wszelkie przykre zapachy zostaną w krótkim czasie zlikwidowane. Neutralizatory zapachów ONA nie aromatyzują powietrza, nie maskują jednym zapachem drugiego, nie mogą więc przeszkadzać naszym współpracownikom, ani ich uczulać. ONA block jest na tyle mały i niewidoczny, że z pewnością nikt go nawet nie zauważy. Tymczasem siła jego działania jest zdumiewająca. W przeciwieństwie do tradycyjnych preparatów aromatyzujących, nowoczesna formuła neutralizatorów ONA oparta jest na całkowicie naturalnych składnikach. W pomieszczeniach zamkniętych najlepiej sprawdzą się ONA block lub ONA żel.  ona zel