Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 13, 2014

Jak usunąć zapach papierosów ?

Jak usunąć zapach papierosów

Jak usunąć zapach papierosów ?

Jeśli nigdy nie paliłeś papierosów lub skończyłeś już z nałogiem, zapach spalonych papierosów czy dymu papierosowego wyczujesz z odległości kilku metrów. Co ciekawe sami palacze najczęściej nie zadają sobie z tego sprawy, ale dymem przesiąkają ich ubrania, włosy, oddech a nawet skóra. Kiedy już raz rzucisz palenie, ten zapcha może tobą poważnie wstrząsnąć.

Nieprzyjemny zapach papierosów w mieszkaniu czy samochodzie?

Szczególnie przykra jest sytuacja, gdy wynajmujesz mieszkanie czy kupujesz samochód w spadku po palaczu. Wietrzenie nie zda się tu na wiele. W pierwszym odruchu sięgamy po środki piorące, płyny, żele i pianki do czyszczenia samochodu. W tym jednak wypadku okazują się mało skuteczne i po kilku dniach, nieprzyjemny zapach nikotyny wraca do nas jak bumerang. Niektórzy radzą, by stosować odświeżacze powietrza, jednak w praktyce ich zapach mieszając się z wonią papierosową, tworzy mieszankę trudną do zaakceptowania przez ludzki nos. Inni sugerują, rozkładanie w samochodzie pojemników z mieloną kawą a nawet octem. W efekcie mamy rozsypaną na tapicerce kawę i samochód śmierdzący mieszaniną papierosów, kawy i octu- aromat przypominający niezłą imprezę!

Bardziej profesjonalnie brzmi rada, by wyczyścić samochód i całą tapicerkę przy pomocy karchera lub ozonu, jednak rozwiązanie to jest stosunkowo drogie, tym bardziej, że najczęściej trzeba je powtórzyć kilkukrotnie.

Cuchnący dymem laptop?

Niektórym trudno w to uwierzyć, ale nieprzyjemnym zapachem papierosów przechodzi nawet sprzęt elektroniczny. Drobinki kurzu i zmieszane z nimi resztki popiołu, zgromadzone w zakamarkach klawiatury czy obudowy sprzętu, mogą wydzielać nieprzyjemną woń jeszcze długo. I tu zaczyna się problem, ponieważ o ile z odzieży da się ten zapcha sprać, to sprzętu elektronicznego nie da się w tak prosty sposób wywietrzyć.

Specjaliści radzą, by do oczyszczenia klawiatury i części zewnętrznych wykorzystać sprężone powietrze lub przetrzeć je gazikiem zamoczonym w spirytusie. Jednak i to, rozwiązuje jedynie problem oczyszczenia obudowy a we wnętrzu elektronicznego gadżetu woń papierosów pozostaje nadal. I tu z pomocą przychodzą nam neutralizatory zapachów. ONA-Spray-PRO

Dlaczego neutralizatory zapachu papierosowego są tak skuteczne?

W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza czy innych środków, nie mieszają się z nieprzyjemnym zapachem i nie maskują go, ale likwidują go raz na zawsze. Jak to się dzieje? Mechanizm jest stosunkowo prosty. Drobiny zapachu wchodzą w reakcję z neutralizatorem, który wiąże je i przez to likwiduje ostatecznie. Szczególnie skutecznym środkiem neutralizującym zapach dymu papierosowego jest ONA spray, który można stosować zarówno na tapicerkę samochodową, jak i do czyszczenia kokpitu czy laptopa. Jego działanie jest natychmiastowe i bezpieczne. ONA Spray nie odbarwia, nie zostawia plam i jest bezpieczny dla naszego zdrowia. W przypadku zamkniętej przestrzeni, jaką jest samochód, wygodniejszy w użyciu może okazać się ONA block lub ONA żel,  w postaci niewielkiego pudełeczka, zawierającego substancję pochłaniającą woń nikotyny.ona block