Pages Menu
Categories Menu

Posted on Cze 2, 2014

Jak usunąć zapach papierosów z mieszkania?

2

Dym z papierosów a zwłaszcza woń popiołu tytoniowego, to niezwykle trwałe a co za tym idzie trudne do wyeliminowania zapachy. Tą nieprzyjemną wonią przesiąkają nie tylko włosy i ubrania, ale też firany, meble, dywany czy sprzęt komputerowy. Zła wiadomość jest taka, ze dopóki nie wykorzenimy zwyczaju palenia w mieszkaniu, niezwykle trudno będzie nam pozbyć się zapachu tytoniu z wnętrza.

Dym papierosowy, nie tylko ma bardzo przykry, dla niepalących zapach, jest substancją silnie drażniąca drogi oddechowe. Szczególnie kłopotliwy jest dla alergików, osób chorujących na astmę czy zapalenie zatok, ponieważ błony śluzowe ich układu oddechowego są bardziej wrażliwe.

Tak naprawdę są trzy sposoby walki z nieprzyjemnym zapachem papierosów;

  • Wprowadzić absolutny zakaz palenia w domu

Nie w każdym domu i nie w każdym przypadku, da się wprowadzić zakaz palenia oraz skutecznie i konsekwentnie go egzekwować. W niektórych wypadkach nie wypada wypraszać gości na zewnątrz, by tam palili papierosy. Również nie każdy mąż czy partner da się traktować jak dziecko, któremu zakazuje się ulubionej czynności.

  • Zamaskować zapach tytoniu innym aromatem

Jeśli chcemy zamaskować jeden zapach drugim zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi tak intensywna i zdecydowana woń jak w przypadku dymu papierosowego, nie wystarczy częste otwieranie okien i wietrzenie pomieszczeń. Tym bardziej, ze nie zdecydowaliśmy się wyeliminować na trwale źródła tego zapachu …..Niestety, wonią dymu papierosowego przesiąkają firany, dywany, sprzęt elektroniczny a nawet ściany. Możemy wprawdzie pozbyć się firanek lub prać je dwa razy w miesiącu, możemy prać lub przesypywać sodą oczyszczoną tapicerowane meble i dywany. Z rad doświadczonych gospodyń domowych wynika, że trzeba by jeszcze pomalować ściany farbą lateksową i myć je regularnie. Wszystkie te czynności, mimo że czaso- i praco-chłonne niestety mogą nie przynosić pożądanego efektu. Nasza frustracja może narastać, gdy napracujemy się w domu czuć będzie nadal woń papierosów- bo w końcu ciągle ktoś tu pali! Szukając innego wyjścia, możemy zaopatrzyć się w świeczki zapachowe lub kadzidełka, niwelujące tytoniowy aromat. Jakimś sposobem jest też rozkładanie w różnych kątach mieszkania odświeżaczy powietrza w żelu, kryształkach w sprayu z atomizerem i co tam nam jeszcze przychodzi do głowy. Niestety efekt może nadal być marny a koszty tego rodzaju działań mogą okazać się wysokie. Preparaty aromatyzujące powietrze działają, bowiem do wyczerpania się ich zasobów. Później konieczna jest wymiana lub uzupełnienie zapasu środka zapachowego, co niestety w przypadku mieszkania z palaczem może trwać całymi latami.

  • Zneutralizować woń papierosów block_slide

Już słyszę sceptyczne głosy- zneutralizować, ale niby jak? No właśnie! Sięganie do domowych sposobów walki z zapachami weszło nam w nawyk mimo, ze są one delikatnie mówiąc mało skuteczne. Tymczasem bez problemów możemy zaopatrzyć się w nowoczesne środki służące do neutralizowania zapachów.

 


Każdy aromat to substancja w postaci gazu. Można ją więc zlikwidować stosując odpowiedni środek wiążący tę substancję gazową. W walce z brzydkim zapachem papierosów w mieszkaniu najlepiej sprawdzi się neutralizator zapachu PowAir w postaci żelu lub bloku. Wystarczy je postawić w mieszkaniu a pochłoną i zlikwidują woń dymu papierosowego. Doraźnie, na użytek jednorazowej imprezy z palaczami dobry będzie Powair Spray, który wystarczy rozpylić co jakiś czas w powietrze. Po imprezie warto wypryskać wszystkie tapicerowane przedmioty w pokoju.

Na dym wsiąknięty w tapicerki, zasłony czy wykładziny nalepszy będze neutralizator PowAir PENETRATOR, którym 1 x dziennie spryskujemy wszystkie tapicerki, wykładziny i zasłony. Skutecznośc Gwarantowana.