Pages Menu
Categories Menu

Posted on Maj 10, 2014

Jak usunąć zapach kociego moczu?

A dog keeps a watchful eye on the family cat.

Jak usunąć zapach kociego moczu?

Zapach jest najbardziej jaskrawą wizytówką naszego domu. Są jednak nieprzyjemne zapachy, które od progu witają naszych gości i informują nie o tym, ze mieszkają tu brudasy, ale ….przyjaciele kotów.

Koty, to jedne z najczystszych zwierząt, jakie znamy. Jednak zapach ich moczu a tym bardziej zapach substancji, którą kocury znaczą teren – to jeden z najbardziej intensywnych i przykrych zapachów świata.

Problem z kuwetą

Koty nauczone czystości korzystają z kuwety i wypadki zdarzają się im niezmiernie rzadko. Tylko, jeśli zamkniemy im dostęp do pomieszczenia, w którym stoi kuweta. Jeśli źródłem przykrego zapachu jest kuweta to najmniejszy problem. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt, można kupić wiele rodzajów żwirków absorpcyjnych, które pochłaniają nie tylko wilgoć, ale również zapach kociego moczu. Używając ich, regularnie czyszcząc kuwetę i zmieniając żwirek, możemy w praktyce zapomnieć o zapachu kociego moczu nie tylko w mieszkaniu, ale nawet w pomieszczeniu, w którym umieścimy kuwetę.

Zasiusiana odzież lub pościel

Inaczej sprawa wygląda, jeśli mamy małego kotka, który nie potrafi korzystać z kuwety lub udomawiamy ulicznego opryszka. Wówczas może się zdarzyć, że zasiusiana zostanie pościel, zasłony lub ubrania. Co robić? Jak najszybciej wyprać je, ponieważ im dłużej będziemy ją trzymać, tym intensywniejszy stanie się zapach, warto do płukania dodać odrobinę soku z cytryny, który jest neutralizatorem zapachu. Tu nie pomoże suszenie czy wietrzenie. Jeśli kot nasiusia na przykład na kołdrę, która nie nadaje się do prania w pralce, trzeba skorzystać z pralni chemicznej.

Jak usunąć zapach kociego moczu z mieszkania? 

Zdarza się niestety, że nawet wykastrowane kocury znaczą teren. Robią to przy pomocy własnego moczu. Co nie znaczy, że zapach ten jest mniej przykry. Problem w ty, że dla kotów domowych ich terenem jest nasze mieszkanie…. I co dużo bardziej istotne – wyeliminowanie przykrego zapachu kociego moczu jest ważne nie tylko ze względu na dyskomfort, jaki z tego powodu odczuwasz ty i twoja rodzina. Koty często wracają na miejsce, w którym kiedyś oddały mocz, po to, by zrobić to ponownie. Jeśli nie wyeliminujesz zapachu ostatecznie, koszmar będzie się powtarzał.
Polecane sposoby na usuniecie zapachu kociego moczu.

Właściciele kotów często radzą sobie nawzajem jak pozbyć się wstydliwego kłopotu. Jedną najpopularniejszych metod polecanych przez kociarzy jest używanie środków na bazie chloru lub octu do przemywania ścian, podłogi a nawet kanap. Niestety środki te nawet, jeśli eliminują zapach kociego moczu, same wydzielają niezbyt przyjemną dla ludzkiego nosa woń. W konsekwencji mieszkanie nie śmierdzi kocimi siuśkami, ale octem i chlorem. W dodatku ocet i chlor mogą odbarwiać i uszkadzać zarówno meble jak i ściany. No cóż, jak kto woli.Penetrator

Neutralizator PENETRATOR- sposób na pozbycie się niechcianych zapachów? 

Zarówno w sklepach zoologicznych, jak i w Internecie pojawiły się niezwykle skuteczne środki neutralizujące nawet tak silne i trwałe zapachy jak woń kociego moczu. Sprawdzonym środkiem jest neutralizator PENETRATOR, który działa szybko i ostatecznie uwalnia nasze mieszkanie od brzydkiego zapachu. Wystarczy równomiernie i obficie rozpylić neutralizator  na całej zanieczyszczonej powierzchni ściany, podłogi czy mebla i pozostawić do czasu, aż całkowicie wyschnie. Czynność należy powtarzać 1x dziennie przez 3 do 7 dni. Co istotne, PENETRATOR nie maskuje i nie miesza się z nieprzyjemną wonią, ale likwiduje ją, jest przy tym produktem całkowicie ekologicznym i bezpiecznym zarówno dla ludzi jak i zwierząt.

Neutralizatory PowAir PENETRATOR posiadają gwarancję skuteczności lub zwrot pieniędzy.