Pages Menu
Categories Menu

Posted on Maj 22, 2014

Jak usunąć zapach benzyny z ubrań?

Jak usunąć nieprzyjemną woń benzyny z ubrań

Czy zdarzyło się wam podczas tankowania oblać się benzyną? Po takim wypadku zostają brzydkie tłuste plamy, które nieprzyjemnie pachną. Co robić?

Nie tylko brzydko pachnie, ale i szkodzi

Charakterystyczny zapach benzyny i jej pochodnych jest niezwykle drażniący dla ludzkiego nosa. U niektórych, co wrażliwszych może wywoływać mdłości a nawet wymioty. Niestety jest jeszcze inna strona medalu. Jeśli przykry zapach benzyny, został wywołany rozlaniem się większej jej ilości, przebywanie w bezpośrednim sąsiedztwie (np. w zamkniętym samochodzie), może być szkodliwe dla zdrowia.

Domowym sposobem w plamę

Usuwanie plam z benzyny na odzieży jest dość skomplikowane. Jedni radzą, by plamy smarować masłem, inni by natłuszczać je przed praniem oliwką dla dzieci. Benzyna jako substancja oleista wiąże się ponoć z tłuszczem i łatwiej ją wyprać. Może i łatwiej, ale na pewno nie uda się to za pierwszym razem. Poza tym istniej duża szansa, że nieprzyjemną wonią benzyny przesiąkną wszystkie prane z nią rzeczy a nawet pralka. Jeszcze gorzej wygląda sprawa, gdy oblaliśmy benzyną garnitur lub ulubiony płaszczyk, który nie nadaje się do parania. Oczywiście pozostaje nam liczyć na to, ze pranie chemiczne poradzi sobie z tym problemem i zapachem.

Czekać aż wyparuje?!

Zdarzają się jednak przypadki osób szczególnie wrażliwych na zapachy, które czują jej woń nawet po kilku praniach i czyszczeniach.

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że benzyna jest substancją lotną, wiec w końcu wyparuje i przestanie pachnieć. Ale czekanie na to, że zapach benzyny sam zniknie wydaje się podobne do czekania aż rzeczy same się upiorą. Poza tym ludzie pracujący na stacjach benzynowych czy mechanicy samochodowi, ciągle przesiąkają wonią benzyny i radzenie im by czekali aż ten zapach wyparuje zakrawa na żart.

Jednym zapachem w inny

Możemy uciec się do spryskiwania odzieży dezodorantami czy innymi środkami zapachowymi i liczyć, że zniwelują brzydką woń benzyny. Efekt jednak może być opłakany i zamiast zamaskowania jednego zapachu innym uzyskamy dziwaczną mieszaninę woni, bo opary benzyny mają zdecydowany i niezwykle intensywny zapach, który przebije się prawie przez wszystko. Domowe środki rodem z babcinych opowieści wydaja się zbyt słabe.

Neutralizowanie zapachu- czy to możliwe?As_Car_PL_Front

Tu potrzeba nowoczesnego i profesjonalnego środka a takim z pewnością są neutralizatory zapachów ONA. Ich działanie jest zupełnie inne niż środków, które maskują zapach. Neutralizatory, jak sama nazwa wskazuje nie zastępują jednej woni inną, tylko likwidują ją całkowicie. Produkuje się je z ekologicznych składników, które są naturalnymi pochłaniaczami zapachów. Odpowiedni dobór i skoncentrowanych składników, tworzy nowoczesny preparat, który jest w stanie poradzić sobie z każdym nawet najbardziej intensywnym fetorem. Z zapachem benzyny, najlepiej poradzi sobie neutralizator zapachu AS Car. Wystarczy spryskać nim polaną benzyną odzież, by pozbyć się brzydkiego zapachu raz na zawsze. Czynność należy powtarzać 1x dziennie przez 3 do 7 dni.

Neutralizatory ONA posiadają gwarancję skuteczności lub zwrot pieniędzy.