Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 18, 2014

Jak usunąć przykry zapach moczu ?

Jak usunąć przykry zapach moczu z materaca lub łóżka

Jak usunąć przykry zapach moczu z materaca lub łóżka?

Zapach moczu to jedna z najbardziej przykrych dla naszych nozdrzy woni. Każda mama wie, że gdy dziecko uczy się już korzystać z nocniczka i przestaje nosić pieluchy, mogą mu się zdarzać nocne wypadki. Z czasem dziecko nauczy się samokontroli i tego rodzaju problemy staną się coraz rzadsze aż przestaną się zdarzać całkowicie. Ale jak usunąć z materaca nieprzyjemny zapach moczu? Może lepiej go wyrzucić? Czy da się uratować zsiusiany przez dziecko materac?

Najlepiej być zapobiegliwym i nie dopuścić do zamoczenia materaca. Dobrze powiedzieć, ale jak to zrobić? Najprostszym wyjściem jest zakładanie dziecku pampersa na noc. O ile metoda jest wygodna dla nas, to niestety znacznie wydłuża czas dojrzewania dziecka do samokontroli. Innym sposobem jest zabezpieczanie materaca ceratą, jednak i to nie zawsze uchroni go całkowicie od zamoczenia. Im dziecko starsze, tym większa jest ilość moczu i tym bardziej intensywny jest jego zapach.

Niestety nasz kociak lub psiak również może pozostawić po sobie przykrą niespodziankę w postaci mokrej nieładnie pachnącej plamy.

Odświeżacze powietrza nie na wiele się tu zdadzą

Nie każdy materac można wyprać a ciągłe zmienianie ich, jest w końcu zbyt kosztowne i kłopotliwe. Tymczasem zapach moczu w mieszkaniu jest delikatnie mówiąc trudny do zniesienia. Czy jesteśmy skazani na odświeżacze powietrza, kadzidełka i świeczki zapachowe? Niestety, w przypadku, gdy w domu jest małe dziecko, używanie chemicznych środków o silnym aromacie może być ryzykowne. Ich intensywny zapach może podrażniać delikatne drogi oddechowe dziecka i wywoływać katar lub alergiczne stany zapalne.

Spróbujmy odświeżyć materac, domowym sposobem.Penetrator

Boraks jest solą sodową słabego kwasu borowego, co ciekawe ma właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybiczne, dlatego uważany jest za ekologiczny a zarazem bardzo tani środek, który ma wiele zastosowań w gospodarstwie domowym. Dla nas ważne jest, ze minerał ten niweluje zapach moczu. Wystarczy zmieszać Boraks z niedużą ilością wody tak, by otrzymać konsystencję pasty. Pastę wcieramy przy pomocy gąbki w miejsca po plamach, zostawiamy do całkowitego wyschnięcia pasty a następnie usuwamy przy pomocy odkurzacza. Sposób naturalny, sprawdzony przez nasze babcie i ponoć stosunkowo bezpieczny. Problem w tym, że wymaga sporego wysiłku a jego efekt może nie być dla nas zadowalający. W końcu nasze oczekiwania różnią się od standardów, jakie obowiązywały kilka dziesięcioleci temu.

Neutralizatory zapachu typu PowAir – raz na zawsze likwidują brzydkie zapachy 

Dużo szybszym i prostszym sposobem na zlikwidowanie nieprzyjemnego zapachu moczu z materaca wydają się być neutralizatory zapachu. To nowoczesne środki, przy pomocy, których można całkowicie usunąć nawet najbardziej intensywną, nieprzyjemną woń. PENETRATOR, uznawany jest za najskuteczniejszy neutralizator zapachów, spośród dostępnych na rynku. Co ciekawe, PENETRATOR to produkt ekologiczny i naturalny. Zamiast szorować materac proszkami do prania czy boraksem, jak to robiły nasze babcie, wystarczy, że spryskasz go PENETRATOREM i pozbywasz się wszelkich brzydkich zapachów raz na zawsze.