Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 2, 2014

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia

 

 

Z pewnością nie raz stanęliście oko w oko z dylematem, jak usunąć nieprzyjemny zapach z pomieszczenia, i bez znaczenia, czy jest to pokój, kuchnia, piwnica czy dużo większe pomieszczenie.

 

Powonienie jest jednym ze zmysłów ściśle związanym z naszym postrzeganiem świata.

Przyjemna woń nasuwa wiele miłych skojarzeń, jest w stanie poprawić nam nastrój a nawet dodać chęci do działania. Podczas gdy nieprzyjemny zapach drażni, psuje nam humor i nie zachęca do pozostania w pomieszczeniu. Co ciekawe – zapachy bardzo intensywne, takie jak dym papierosów, woń chemikaliów czy moczu, są stosunkowo trudne do zneutralizowania i pozostają w pomieszczeniu jeszcze długo po usunięciu jego źródła.

 

Skąd się biorą nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniu?

Istotną sprawą jest ustalenie źródła nieprzyjemnego zapachu, ponieważ inny jest sposób na usuniecie woni stęchlizny, farby czy benzyny a inne są metody walki z zapachem zepsutej żywności. Czasem sprawa jest prosta- wystarczy wyczyścić kuwetę, by pozbyć się przykrego zapachu kociego moczu, wyprać dywan by pachniał świeżością czy wieść śmieci. Jednak nie w każdym przypadku jest to takie proste. Nie zawsze metody, które dotąd wydawały się skuteczne odnoszą pożądany skutek. Czasem sprzątanie i wietrzenie pomieszczenia daje efekt krótkotrwały a uporczywy zapach powraca jak bumerang. Rozstawiane środki zapachowe nie zawsze są w stanie zamaskować jego przykrą woń i jesteśmy już w stanie zrobić wszystko, by tylko pozbyć się uporczywego „smrodku” i cieszyć się znowu świeżym powietrzem.

 

Odświeżacze powietrza i domowe sposoby walki z nieprzyjemnym zapachem

Najczęściej i najchętniej sięgamy po domowe sposoby walki z nieprzyjemnym zapachem i przyznać trzeba, że w niektórych przypadkach okazują się one skuteczne. Mieszanki ziołowe, kadzidełka czy aromatyczne olejki roślinne, to od wieków stosowane metody na odświeżanie powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Trzeba jednak przyznać, że nawet, jeśli są w stanie zniwelować czy zamaskować nieprzyjemny zapach, to ich działanie jest niestety krótkotrwałe. Dużą popularnością cieszą się różnorodne odświeżacze powietrza. Ich oferta na rynku jest bogata a i forma może przyprawić o zawrót głowy. Możemy je kupić w postaci żeli, kryształków czy świeczek zapachowych. Sporym zainteresowaniem cieszą się odświeżacze w aerozolu lub zaopatrzone w specjalne dozowniki, uwalniające odmierzone porcje środka zapachowego w określonych odstępach czasu. Niestety najczęściej odświeżacze powietrza mają niewielkie wkłady i trzeba je często wymieniać. A dlaczego? Ponieważ wszystkie wymienione sposoby mają jedną, ale za to zasadniczą wadę. Ich działanie jedynie czasowo maskuje nieprzyjemny zapach, podczas gdy nam zależy na jego całkowitym zneutralizowaniu, czyli trwałym usunięciu.

 

Jak skutecznie usunąć nieprzyjemny zapach?     6

 

Jeszcze do niedawna zmuszeni byliśmy sięgać po domowe środki maskujące przykrą woń lub po odświeżacze powietrza, których działanie jest niestety krótkotrwałe. Dziś z pomocą przychodzi nam nauka. Jeśli mamy do czynienia z intensywnym i wyjątkowo trudnym do usunięcia, przykrym zapachem, jedynym sposobem na skuteczne zwalczenie go, są profesjonalne środki neutralizujące zapach. Jednym z nich jest ONA żel. Jego skład i recepturę udoskonalano przez wiele lat. W konsekwencji powstał produkt o niezwykłej skuteczności działania, który jest całkowicie neutralny dla zdrowia. ONA żel ma doskonałe właściwości dyspersyjne, przez co neutralizuje zapachy raz na zawsze. Jego sposób działania jest niezwykle prosty – gdy cząstki ONA żel stykają się w powietrzu z cząstkami nieprzyjemnego zapachu, zobojętniają je i neutralizują w  przeciwieństwie do tradycyjnych odświeżaczy powietrza, które je maskują.