Pages Menu
Categories Menu

Posted on Kwi 18, 2014

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w domkach campingowych ?

 

 Jak szybko usunąć nieprzyjemny zapach w domkach campingowych

Właściciele domków campingowych czy altan ogrodowych, co roku, borykają się z tym samym aczkolwiek poważnym problemem. Po kilku zimowych miesiącach zamknięcia i nie wietrzenia, wnętrza domków nabierają nieprzyjemnej woni. Zapach stęchlizny, wbrew pozorom nie jest łatwy do usunięcia, nawet jeśli same domki nie są zawilgocone. W dodatku przechodzą nim wszystkie sprzęty i meble.

Posiadanie domku campingowego czy altany ogrodowej to ogromna przyjemność, ale i wiele pracy. Trzeba liczyć się z tym, że każdy sezon użytkowania zamyka wielkie sprzątanie a następny sezon otwierają kolejne porządki połączone z remontami i naprawami po zimie. Jak widać pracy jest sporo, ale i przyjemności w ciepłych miesiącach wiele. O ile mówimy o jednym, prywatnym domku!

Ośrodki wypoczynkowe – domki campingowe

W dużo gorszej sytuacji są właściciele ośrodków wczasowych złożonych z domków campingowych. Konkurencja na rynku usług turystycznych jest spora a dochody nieduże i obarczone sporym ryzykiem. Utrzymanie ośrodka, co rocznie wymaga, co najmniej drobnych remontów, wymiany zużytych sprzętów czy odświeżenia wnętrz. Tymczasem wymagania klientów rosną. Warto więc, jeśli nie przebić konkurencje, to przynajmniej nie strzelać sobie w kostkę złą opinią. Z badań rynku wynika natomiast, że obok aranżacji wnętrza, to zapach robi największe wrażenie na klientach. Nie bez przyczyny najmodniejszą techniką marketingową są obecnie pachnące reklamy.

Jak zapach działa na ludzi?

W przyjemnie pachnących pomieszczeniach ludzie czują się dobrze, są zrelaksowani i skłonni wrócić do nich za rok, ponieważ wspomnienia z nimi związane wywołują miłe wrażenia. I odwrotnie. Nieprzyjemny zapach potrafi odstraszać. Nawet, jeśli dopisuje pogoda i ceny wynajmu są atrakcyjne, w brzydko pachnących wnętrzach goście nie pozostaną na dłużej. Mało tego możemy spodziewać się, że będą rozdrażnieni, kłótliwi, skłonni do wynajdywania innych usterek a w dodatku nasz ośrodek będzie się im kojarzył z nieprzyjemnymi wspomnieniami. W dobie tak dużej konkurencji trzeba pamiętać, ze zadowolony klient przyciąga następnych 10 a niezadowolony zniechęca kolejnych 30.

Jak szybko i w prosty sposób pozbyć się nieprzyjemnej woni?PowAir żel

Posiadacze jednego domku campingowego w walce z nieprzyjemną wonią mogą sięgać po sposoby babuni, stosować perfumowane środki czystości czy odświeżacze powietrza. Wszystkie te sposoby mają jednak jedną podstawową wadę. Działają doraźnie i co za tym idzie krótko. Właściciele ośrodków wypoczynkowych złożonych z kilku czy kilkunastu domków nie mogą zdawać się na takie ryzyko. Dużo skuteczniejszą i pewną metodą są profesjonalne neutralizatory zapachu typu ONA. W przypadku zamkniętej przestrzeni, jaką jest domek, najlepiej sprawdzi się preparat powair w żelu lub block. Wystarczy wstawić go do wnętrza i możemy mieć pewność, że przez kilka tygodni domek będzie pachniał świeżością.