Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 2, 2014

Jak usunąć brzydkie zapachy z biura?

Jak usunąć brzydkie zapachy z biura

Aż 30% polaków wykonuje pracę siedzącą, spędzając minimum osiem godzin w biurze. Nikogo nie trzeba wiec przekonywać, jak bardzo wpływają na nasze zdrowie, samopoczucie i wydajność pracy, warunki panujące w pomieszczeniach, w których w końcu spędzamy sporą część dnia. Ale czy na pewno zdajemy sobie sprawę jak duży wpływ ma na nas zapach?

Zmysł powonienia, jest jednym z ważniejszych, obok wzroku i dotyku zmysłów, wpływających na nasze postrzeganie świata. Miły aromat kwiatów wprowadza nas w dobry nastrój, woń świeżego chleba sprawia, że czujemy głód. Dlaczego wiec ignorujemy fakt, że nieprzyjemna woń może rozdrażniać nas i rozpraszać?

Mieszanka biurowych zapachów

W zamkniętych, coraz częściej klimatyzowanych pomieszczeniach zapachy, zwłaszcza te intensywne, długo pozostają w powietrzu. Intensywny aromat kawy miesza się tu z wonią perfum, drażniącym zapachem potu, farby drukarskiej, chemikaliów i produktów spożywczych, co w efekcie tworzy nieprzyjemny, trudny do opisania fetor. I wcale nie chodzi tu o skrajne przypadki nieprzestrzegania podstawowych zasad higieny, czy towarzystwo osób, których pot ma wyjątkowo intensywny zapach. Przebywanie kilka godzin w takiej atmosferze może wywoływać bóle głowy, stres i utrudniać koncentrację. W dodatku wiele budynków biurowych wprowadzając system klimatyzacji rezygnuje z możliwości tradycyjnego wietrzenia. Nieprzyjemne wonie rozdrażniając nas i dekoncentrując, obniżają efektywność pracy. Przyznacie sami, że sytuacja jest skomplikowana. Nie można ludziom zabronić przynoszenia do pracy drugiego śniadania, czy używania intensywnie pachnących dezodorantów. Dużo lepszym sposobem na zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach biurowych, okazują się neutralizatory zapachów firmy ONA.

Czym są neutralizatory zapachów? ona mist

Powszechnie stosuje się odświeżacze powietrza, kadzidełka, świeczki zapachowe czy olejki aromatyczne. Wszystkie te preparaty mają jednak podstawową wadę. Najprościej mówiąc zasada ich działania polega na „perfumowaniu” powietrza, czyli na tłumieniu jednego zapachu drugim. W przypadku wyjątkowo intensywnych nieprzyjemnych woni zmieszanie ich nawet z najpiękniejszym aromatem może okazać się ryzykowne. Kolejną wadą odświeżaczy powietrza jest ich wydajność. A w momencie, gdy zużywają się ich zasoby niestety powraca problem przykrej woni, bo w rzeczywistości nie został on nigdy rozwiązany. Zupełnie inaczej działają neutralizatory zapachu firmy ONA. Nie zagłuszają odoru inną wonią, one go naprawdę likwidują. W zamkniętej przestrzeni, jaką jest biuro, najlepiej sprawdzi się neutralizator w rozpylaczu ONA Mist. Jego działanie polega na rozpylaniu w pewnych odstępach czasu substancji, która na bieżąco likwiduje wszelkie zapachy znajdujące się w powietrzu. Przy czym, co niezwykle istotne ONA Mist jest produktem ekologicznym i całkowicie naturalnym, przez co nie szkodzi zdrowiu i nie wywołuje reakcji alergicznych. W przypadku, gdy chcemy szybko zlikwidować brzydki zapach w konkretnym miejscu, lepszym rozwiązaniem może okazać się wygodny w użyciu Ona Żel – który wystarczy odkręcić pokrywkę i postawić w miejscu gdzie zapach jest najbardziej wyczuwalny, żel zlikwiduje nawet najbardziej uciążliwą woń a następnie zastąpi ją przyjemnym świeżym aromatem.