Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 24, 2014

Jak szybko usunąć brzydki zapach po imprezie?

Jak szybko usunąć brzydki zapach po imprezie

Oprócz zalet, imprezy domowe mają jedną wielką wadę, gdy goście rozejdą się do domów, my zostajemy z bałaganem i z nie zawsze rozrywkowym zapachem. Pewnie więc przyda się kilka sprytnych sposobów na szybkie sprzątanie i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z domu.

Od czego zacząć walkę z brzydkimi zapachami po imprezie?

  • Na początek warto otworzyć okna i porządnie wywietrzyć cały dom. Już to powinno pomóc usunąć większość nieprzyjemnych zapachów, jak dym papierosów, opary alkoholu i mieszankę aromatów podawanych na imprezie potraw.

  • Kolejnym krokiem jest zebranie resztek jedzenia, popiołu, butelek i puszek po piwie czyli śmieci z całego mieszkania. Pójdzie nam to szybciej jeśli będziemy zbierać je do sporego foliowego worka noszonego przy sobie.

  • Z brudnych naczyń usuwamy resztki jedzenia i wynosimy je na zewnątrz. Następnie grupujemy razem talerze, szklanki, kieliszki i sztućce, co ułatwi nam zmywanie. Nie zostawiamy mycia naczyń na następny dzień, ponieważ i one stanowią źródło wątpliwych zapachów. Warto wcześniej zaopatrzyć się w płyn do mycia naczyń lub zapas tabletek do zmywarki. Najlepiej zacznijmy od kieliszków i szklanek, następnie myjemy sztućce i talerzyki, a na końcu półmiski i dzbanki.

  • Kolejnym etapem sprzątania jest odkurzanie, ponieważ na dywanie i podłodze mogą znaleźć się niespodzianki w postaci rozsypanego popiołu czy resztek sałatki, które mogą brzydko pachnieć.

  • Na koniec przecieramy wilgotną ściereczką meble i myjemy podłogę. Do wody warto dodać silnie pachnący płyn do mycia.

Jeśli mimo porządnego wietrzenia i sprzątania po imprezie, w mieszkaniu nadal unosi się nie przyjemny zapach?

Trzeba będzie sięgnąć po bardziej radykalne metody.

Szczególnie trudny do usunięcia z mieszkania jest dym papierosowy. Jeśli goście dobrze się bawili mogli pozostawić po sobie również inne nieprzyjemne pamiątki, jak ślady po rozlanym piwie czy alkoholu a w skrajnych sytuacjach …plamy po wymiotach. Wszystkie te wypadki oprócz widocznych plam pozostawiają wyjątkowo intensywne i trudne do usunięcia nieprzyjemne zapachy. Można oczywiście odwoływać się do domowych sposobów. Posypywać plamy sodą oczyszczoną, polewać octem czy solą. Jednak wszystkie te sposoby maja jedną zasadniczą wadę- są pracochłonne, wymagają wielokrotnego powtarzania a przecież nie mamy na to czasu. W dodatku ich skuteczność jest wątpliwa. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy pod ręką dużo bardziej skuteczne i prostsze metody walki z nieprzyjemnymi zapachami.

Większość plam z mebli tapicerowanych czy dywanów usuniemy przy pomocy vanish’a, ale co z zapachami?

O ile większość polaków lubi smak piwa, to jego zapach zwłaszcza po kilku godzinach nie należy do najprzyjemniejszych. W walce z brzydkim piwnym aromatem w powietrzu, sprawdzi się najlepiej neutralizator zapachu ONA w spray’u. Wystarczy rozpylić go w pokoju, by skutecznie rozprawić się z każdą niepożądaną wonią. W przypadku, gdy piwo rozlało się na ubranie, wygodniej jest dodać neutralizator ONA w płynie do prania i problem z głowy. Po imprezie, nie można usunąć z mieszkania nieprzyjemnej woni papierosów czy alkoholu? Tu sprawdzi się neutralizator zapachów ONA block. Najlepsze jest to, że neutralizatory zapachu ONA-nie maskują zapachów, nie tłumią ich a naprawdę je likwidują. Sprawdźcie sami!