Pages Menu
Categories Menu

Posted on Kwi 3, 2014

Jak sprawić by nasz dom pachniał świeżością?

Jak sprawić by nasz dom pachniał świeżością

Przyjemny zapach jest dużo bardziej sugestywną wizytówką mieszkania, niż lśniące czystością powierzchnie nieskazitelnie poukładanych przedmiotów w twoim mieszkaniu. Zapach najsilniej działa na wyobraźnię i pamięć oraz budzi konkretne skojarzenia. Z pewnością nie byłoby ci przyjemnie, gdyby twoi goście kojarzyli cię z niemiłym zapachem. Niestety na zapach domu, składa się mieszanka różnych aromatów, które często nie mając „ujścia” i panoszą się w pomieszczeniach. Latem, gdy często wietrzymy mieszkania a okna stoją otworem, dużo łatwiej pozbyć się ich. Gorzej, gdy robi się zimno.

O tym jak ważna jest dla nas miła woń świadczy ilość sprzedawanych dezodorantów, perfum i……odświeżaczy powietrza. Jednak, jeśli wnętrze nie będzie odpowiednio „przygotowane”, nic nie będzie w stanie „zamaskować” nieprzyjemnej woni. Co gorsza, jeden zapach zmieszany z drugim, często tworzy nieprzyjemną kompozycję zapachową, która jest dużo gorsza do zniesienia niż kuchenne aromaty.

Sprzątanie

Źródłem nieprzyjemnych dla nosa woni, są najczęściej psujące się odpadki organiczne, czyli śmieci spożywcze, resztki jedzenia, czy brudne ubrania. Brzydki zapach może być sprawką zwierząt domowych zwłaszcza psów czy kotów. Winowajcą może być też kurz, a dokładnie mówiąc drobnoustroje w nim żyjące. I nie mówimy tu jedynie o kurzu gromadzącym się na pólkach czy w dywanach, bo ten jest w miarę regularnie usuwany. Zwróćmy raczej uwagę na ten, który osadza się na firankach w zakamarkach kanapy czy w szafie. Jak często wietrzycie szafy i ubrania gromadzone tam często przez lata? Tak, tak! Również w szafie konieczna jest cyrkulacja powietrza, inaczej odzież zacznie pachnieć stęchlizną. Aby dom pachniał świeżością, konieczne jest sprzątanie. Pozornie to oczywiste, że źródła brzydkiego zapachu trzeba się pozbyć z domu, jednak w praktyce zbyt rzadko pierzemy dywany i zasłony, nie zawsze mamy czas na porządki w szafie a i śmieci czasem muszą poczekać na wyniesienie kilka dni….

Wietrzenie

Wietrzenie to istotny element wymiany powietrza w domu. Nie tylko pozwala dostarczać domownikom większe ilości tlenu, ale też pomaga pozbyć się niechcianych aromatów po smażonej rybie lub cebuli, które są wyjątkowo intensywne i trudne do usunięcia.

Odświeżacze powietrza ?

Coraz częściej okazuje się, że to właśnie one są źródłem uczuleń i podrażnień. A jednak cieszą się niesłabnącą popularnością. Teoretycznie dzięki nim twój dom ma pachnieć świeżością. Jednak wszystkie te deklaracje mogą okazać się fikcją, jeśli nie pozbędziesz się zapachów, które już są w domu. Z założenia preparaty tego typu jak odświeżacze powietrza, perfumowane żele a nawet olejki eteryczne maskują jeden zapach( ten nieprzyjemny) drugim (czyli zapachem lawendy, czy bzu) Jednak, co się stanie jeśli zapachy te zmieszają się ze sobą i utworzą kompozycje zapachową nie do zniesienia? Dużo bardziej logicznym posunięciem, wydaje się wcześniejsze wyeliminowanie brzydkiej woni. Ale jak to zrobić?

Wyeliminować niechciane zapachy? Ale jak?

Okazuje się, ze to dziecinnie proste. Na świecie coraz większą popularnością cieszą się neutralizatory powietrza PowAir. Co to takiego? To preparaty, które wchodzą w reakcje z drobinami brzydkiej woni i likwidują je. Co ciekawe neutralizatory zapachu PowAir produkuje się całkowicie z naturalnych składników, przez co nie podrażniają i nie uczulają. Preparaty te są niezwykle skuteczne i eliminują niechciane wonie z powietrza raz na zawsze.