Pages Menu
Categories Menu

Posted on Mar 7, 2014

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów kuchennych z mieszkania?

ak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów kuchennych z mieszkania

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów kuchennych z mieszkania?

W nowoczesnych mieszkaniach, coraz częściej kuchnia nie stanowi osobnego pomieszczenia, tylko jest wydzieloną częścią otwartej przestrzeni mieszkalnej. Nic wiec dziwnego, że zapachy potraw, łatwo rozprzestrzeniają się po całym domu, mieszając się z innymi aromatami. Niestety, o ile same potraw mogą pięknie pachnieć to ich mieszanka z innymi zapachami może być już mniej przyjemna.

Problem w tym, że w strefie kuchennej niewskazane jest stosowanie perfumowanych odświeżaczy powietrza a nawet świeczek zapachowych czy kadzidełek, ponieważ większość produktów spożywczych łatwo wchłania zapachy, przesiąka nimi i w konsekwencji może nie nadawać się do spożycia. Inna sprawa, czy używanie chemicznych środków zapachowych jest w ogóle zdrowe. W tym miejscu dużo lepiej spełni swoją rolę dobry wywietrznik i profesjonalne neutralizatory powietrza (ONA block czy ONA żel). Zacznijmy od sprawdzenia czy cyrkulacja w mieszkaniu jest prawidłowa. Możemy też posiłkować się domowymi, naturalnymi sposobami walki z zapachem kuchennym.

Jak w prosty sposób usunąć zapachy kuchenne z mieszkania? Na początek warto wypróbować kilka starych sprawdzonych metod domowych.

  • Zapach czosnku i cebuli z noży, talerzy i desek do krojenia szybko zniknie, jeśli zanurzymy je mocno osolonej, zimnej wodzie. W ten sam sposób poradzimy sobie z usunięciem tego zapachu z rąk.

  • Zapach przypalonej potrawy łatwo usuniesz z garnków i blatu kuchennego, jeśli posypiesz je suchą solą kuchenną, która wchłonie brzydkie aromaty. Aby usunąć zapach przypalonych potraw z pomieszczenia, gotuj przez 20-30 minut solankę, czyli wodę z dużą zawartością soli. Jeśli jednak dym ze spalonej potrawy utrzymuje się dłuższy czas w mieszkaniu, nie unikniemy konieczności wyprania zasłon, firanek, obrusów, a także dokładnego mycia ścian, podłóg i gruntownego wietrzenia mieszkania.

  • Zapachu ryby bez trudu pozbędziemy się z rąk, desek do krojenia czy talerzy, jeśli do ich mycia dodamy kilka kropel soku z cytryny. Jeśli rybia woń jest szczególnie uciążliwa można przetrzeć powierzchnię, na której się utrzymuje przekrojoną cytryną lub natrzeć ją zmieloną gorczycą. A gdy po przyrządzeniu ryby w naszym mieszkaniu nadal czuć jej specyficzny zapach, należy podgrzać na patelni kilka kropel octu.

Czy są neutralizatory zapachu ONA? ona block

Jeśli jednak babcine metody walki z zapachami kuchennymi zawiodą, a w mieszkaniu nadal unosi się nieprzyjemny fetorek, powstały z mieszanki przeróżnych aromatów, warto sięgnąć po profesjonalne środki. Preparatami, które warto polecić są neutralizatory zapachu firmy ONA. Są to niezwykle silne a przy tym całkowicie naturalne preparaty pochłaniające i likwidujące wszelkiego rodzaju brzydkie zapachy. Firma ONA produkuje je w różnej formie; płynu, spray’u czy żelu. W kuchni jednak najlepiej sprawdzi się neutralizator zapachu ONA żel lub ONA block, które wystarczy postawić w dyskretnym miejscu i o kłopocie z brzydkimi zapachami możemy zapomnieć.